Premiumserwer.pl - Regulamin serwisu (24.07.2024)
§1.Postanowienia ogólne
Niniejszy Regulamin (dalej „Regulamin”), określa zasady korzystania z Serwisu i warunki umowy, której przedmiot będzie obejmował głównie świadczenie usług drogą elektroniczną przez Usługodawcę i obowiązuje od dnia od dnia 24.07.2024r.
Korzystanie z Serwisu umożliwia Użytkownikom:
zapoznanie się z katalogiem towarów, które oferuje Usługodawca;
założenie konta Użytkownika w celu zawarcia umowy;
zawarcie umowy sprzedaży z Usługodawcą w zakresie prezentowanych towarów i usług.
Usługodawca udostępnia Użytkownikowi Serwis nieodpłatnie.
Usługodawca informuje, iż nie zawiera umów sprzedaży z Użytkownikami, którym przysługuje status konsumenta lub POCK i wykonuje wyłącznie obrót profesjonalny, z udziałem przedsiębiorców, dla których zawierana umowa sprzedaży ma charakter zawodowy
§2.Definicje
Formularz rejestracyjny — przez „formularz rejestracyjny” należy rozumieć formularz w Serwisie, który służy do rejestracji Użytkownika w Serwisie oraz założenia konta Użytkownika;
Hasło — przez „hasło” należy rozumieć ciąg znaków używany do zabezpieczenia dostępu do systemu teleinformatycznego;
konto Użytkownika — przez „konto Użytkownika” należy rozumieć konto utworzone w imieniu i na rzecz Użytkownika w Serwisie;
Login — przez „login” należy rozumieć indywidualne i niepowtarzalne oznaczenie Użytkownika, pozwalające dokonać jego identyfikacji, wykorzystywane przy korzystaniu z systemów teleinformatycznych; w przypadku systemów teleinformatycznych Usługodawcy standardowo jest to adres e-mail podany przez Użytkownika;
Serwis — przez „Serwis” należy rozumieć system teleinformatyczny należący do Usługodawcy, który jest dostępny pod adresem elektronicznym https://premiumserwer.pl.
Strony — przez „Strony” należy rozumieć Usługodawcę oraz Użytkownika;
Umowa — przez „Umowę” należy rozumieć umowę o świadczenie Usług, zawartą pomiędzy Usługodawcą i Użytkownikiem, której treść określa niniejszy Regulamin;
Usługi — przez „Usługi” należy rozumieć wszelkie usługi, które są świadczone drogą elektroniczną przez Usługodawcę w ramach Serwisu na rzecz Użytkownika;
Użytkownik — przez „Użytkownika” należy rozumieć każdą osobę korzystającą z Serwisu Usługodawcy;
Usługodawca — przez „Usługodawcę” należy rozumieć COCON S.A. z siedzibą przy ul. Dworcowej 10A, 46-300 Olesno, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0001066701, posługującą się numerami NIP 5761586447 oraz REGON 38229425000000, która zawiera Umowę z Użytkownikiem;
Użytkownik małoletni — przez „Użytkownika małoletniego” należy rozumieć Użytkownika będącego:
osobą fizyczną, która nie ukończyła 18. roku życia;
osobą fizyczną, która ukończyła 18. rok życia i posiada ograniczoną zdolność do czynności prawnych;
Zewnętrzny dostawca — przez „zewnętrznego dostawcę” należy rozumieć każdą osobę trzecią, niebędącą Usługodawcą, która dostarcza na potrzeby wykonania Umowy jakiekolwiek towary lub usługi, w szczególności oprogramowanie wykorzystywane w Serwisie oraz usługi niezbędne do funkcjonowania Serwisu.
Przedsiębiorca o cechach konsumenta (POCK) — przez „Przedsiębiorcę o cechach konsumenta” należy rozumieć przedsiębiorcę, który prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, chce zawrzeć Umowę ze Sprzedawcą bezpośrednio związaną z jego działalnością gospodarczą, a jednocześnie Umowa ta nie ma dla niego charakteru zawodowego.
§3. Przedmiot Umowy
Umowa pomiędzy Usługodawcą a Użytkownikiem stanowi umowę o świadczenie Usług w rozumieniu art. 750 k.c. w związku z art. 734 § 1 k.c. oraz art. 2 pkt 4 u.ś.u.d.e. — w ramach Serwisu Usługodawcy.
Usługodawca zobowiązuje się do świadczenia ustalonych Usług na rzecz Użytkownika, a Użytkownik zobowiązuje się do korzystania z Usług zgodnie z przeznaczeniem i na zasadach przewidzianych w niniejszym Regulaminie.
Niniejsza Umowa nie obejmuje czynności w zakresie umowy sprzedaży towarów.
W przypadku zawarcie umowy, o które mowa w ust. 3, Umowa zawierana zgodnie z niniejszym Regulaminem stanowi integralną część umowy, o której mowa w ust. 3, będąc w stosunku do niej umową o charakterze akcesoryjnym.
§4.Zawarcie Umowy
Przed skorzystaniem z Serwisu Użytkownik jest zobowiązany zapoznać się z informacjami Usługodawcy na temat zasad korzystania z Serwisu oraz Usług, w tym postanowieniami niniejszego Regulaminu, wymaganiami technicznymi, informacjami na temat przetwarzania danych osobowych i innymi warunkami. Zawierając Umowę, Usługodawca ma prawo przyjąć, że Użytkownik dopełnił powyższych wymagań.
Na potrzeby korzystania z Serwisu konieczne jest:
posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych — z Serwisu nie mogą korzystać Użytkownicy małoletni;
zaakceptowanie niniejszego Regulaminu przez Użytkownika;
Na potrzeby korzystania z poszczególnych Usług Usługodawca może wprowadzić dodatkowe wymagania, od których uzależnione jest zawarcie Umowy — np. w zakresie uiszczenia określonej opłaty, potwierdzenia tożsamości, potwierdzenia czynności prawnej etc. Dodatkowe wymagania są przedstawiane przez Usługodawcy w opisie Usługi.
Zawarcie Umowy dotyczącej korzystania z Serwisu jako całości następuje w momencie otwarcia Serwisu, natomiast w części dotyczącej poszczególnych Usług — w momencie wybrania danej Usługi przez Użytkownika i spełnienia wymagań przewidzianych dla tej Usługi.
§5. Konto Użytkownika w Serwisie
W ramach korzystania z Serwisu Użytkownik może między innymi założyć w Serwisie konto Użytkownika, które będzie służyć głównie do realizacji umowy z Usługodawcą, określonej w §3 ust. 3.
W celu założenia konta Użytkownika Użytkownik jest zobowiązany:
wypełnić formularz rejestracyjny zgodnie z poleceniami zawartymi w formularzu rejestracyjnym;
zatwierdzić i wysłać formularz rejestracyjny.
Po zatwierdzeniu formularza rejestracyjnego Usługodawca tworzy konto Użytkownika oraz przesyła potwierdzenie utworzenia konta Użytkownika na podany adres e-mail wraz z linkiem aktywacyjnym.
Do używania konta niezbędna jest aktywacja konta, która odbywa się poprzez kliknięcie w link aktywacyjny wysłany emailem podczas rejestracji.
Po utworzeniu konta Użytkownika Użytkownik otrzymuje dostęp do jego funkcjonalności.
§6.Zasady korzystania z Serwisu
Każdy Użytkownik jest odpowiedzialny za zabezpieczenie danych do logowania, w tym loginu i hasła, przed udostępnieniem ich osobom nieuprawnionym.
Przekazywanie loginu i hasła osobom nieuprawnionym jest surowo zabronione. Udostępnienie loginu i hasła osobom nieuprawnionym może przyczynić się do naruszenia bezpieczeństwa Serwisu oraz świadczenia Usług przez Usługodawcę, w związku z czym stwierdzenie przez Usługodawcę, że wskazane dane są w posiadaniu osoby nieuprawnionej może skutkować rozwiązaniem umowy.
W przypadku, gdy Użytkownik stwierdzi, że dane do logowania, w tym login i hasło, mogły zostać przejęte przez osobę nieuprawnioną, jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić o tym Usługodawcę.
Użytkownik — pod rygorem natychmiastowego rozwiązania Umowy z winy Użytkownika — nie może korzystać z Serwisu, a także Usług:
w sposób niezgodny z ich charakterem i przeznaczeniem, w szczególności w sposób uniemożliwiający lub zakłócający korzystanie z zasobów systemowych lub sprzętowych Usługodawcy przez innych użytkowników;
w sposób prowadzący do popełnienia czynu zabronionego lub czynu niedozwolonego w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa;
w sposób godzący w integralność systemu informatycznego Usługodawcy.
Użytkownik nie może podejmować działań mających na celu zapoznanie się z danymi dostępowymi, w tym loginami i hasłami, innych użytkowników.
§7. Bezpieczeństwo i zagrożenia
Usługodawca świadczy Usługi z zachowaniem należytych standardów bezpieczeństwa, w sposób uniemożliwiający dostęp osób nieuprawnionych do danych i informacji przetwarzanych w ramach świadczenia i korzystania z Usług.
Pomimo podejmowania przez Usługodawcę środków, o których mowa w ust. 1, każdy Użytkownik powinien posiadać wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń.
§8. Prace serwisowe i konserwacyjne
Usługodawca stara się zapewnić stały dostęp do Serwisu, przy czym dostęp do Serwisu może ulec ograniczeniu w przypadku:
awarii;
prac konserwacyjnych;
innych zdarzeń, niezależnych od Usługodawcy.
§9. Obowiązki Usługodawcy
Zapewnienie dostępu do konta Użytkownika i związanych z nim danych, informacji, dokumentów etc..
Świadczenie Usług z należytą starannością wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się działalnością tego typu.
Podejmowanie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych w celu ochrony Serwisu przed utratą, uszkodzeniem oraz nieautoryzowanym dostępem do niego lub jego wykorzystaniem.
§10. Obowiązki Użytkowników
Przestrzeganie postanowień niniejszego Regulaminu;
Korzystanie z Serwisu zgodnie z przeznaczeniem i dostępnymi funkcjonalnościami;
Zabezpieczenie we własnym zakresie dostępu do urządzeń i sprzętów, które są używane do korzystania z Serwisu;
Udzielanie na żądanie Usługodawcy wszystkich potrzebnych wyjaśnień, informacji i innych danych związanych z serwisem.
§11. Odpowiedzialność Usługodawcy
Z uwzględnieniem ograniczeń odpowiedzialności przewidzianych w pozostałych postanowieniach Regulaminu Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za:
nieprzydatność Usług do celu założonego przez Użytkownika;
nieosiągnięcie celów oczekiwanych przez Użytkownika w ramach Umowy;
nieprawidłowe wykonanie Umowy z przyczyn leżących po stronie Użytkownika lub osoby trzeciej, w szczególności zewnętrznych dostawców;
skutki nieuprawnionej ingerencji w Serwis przez Użytkownika lub osoby trzecie;
utratę danych zapisanych w systemach teleinformatycznych Usługodawcy z winy Użytkownika lub osoby trzeciej, niezależnej od Usługodawcy;
niezastosowanie się przez Użytkownika do wskazówek i zaleceń Usługodawcy;
brak dostępu do Serwisu;
skutki nieprzestrzegania przez Użytkownika postanowień niniejszego Regulaminu;
skutki korzystania przez Użytkownika z Serwisu z naruszeniem przepisów prawa;
podanie niepełnych, nieprawdziwych lub niezgodnych ze stanem rzeczywistym danych osobowych, w tym danych kontaktowych;
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za utracone korzyści — odpowiedzialność Usługodawcy może dotyczyć co najwyżej straty rzeczywistej.
W każdym przypadku odpowiedzialność Usługodawcy wobec Użytkownika z tytułu odpowiedzialności odszkodowawczej jest ograniczona do kwoty 1.000 zł.
§12. Odpowiedzialność Użytkownika
Użytkownik ponosi odpowiedzialność wobec Usługodawcy na zasadach ogólnych prawa cywilnego, w tym ponosi odpowiedzialność również za działania osób trzecich, z którymi wykonuje Umowę, lub którym powierza wykonanie Umowy w całości lub w części, jak za swoje działania.
Użytkownik ponosi odpowiedzialność wobec Usługodawcy w szczególności za:
korzystanie z Serwisu niezgodnie z Regulaminem, w szczególności poprzez wykorzystywanie do celów niezgodnych z przeznaczeniem;
prowadzenie działalności bezprawnej z użyciem Serwisu;
spowodowanie szkody osobie trzeciej przy użyciu Serwisu;
naruszenie praw własności intelektualnej lub innych praw niematerialnych przysługujących Usługodawcy lub osobom trzecim.
W przypadku wystąpienia przez osoby trzecie z jakimikolwiek roszczeniami wobec Usługodawcy z tytułu nieprawidłowego korzystania z Serwisu przez Użytkownika, Użytkownik jest zobowiązany zwolnić Usługodawcy z odpowiedzialności wobec tej osoby trzeciej, a gdyby to było niemożliwe ze względu na bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa lub niecelowe w kontekście zaistniałych okoliczności.
§14. Czas trwania Umowy
Umowa o świadczenie Usług jest umową zawieraną na czas nieokreślony i wygasa w momencie:
opuszczenia Serwisu — w przypadku Usług polegających na korzystaniu z Serwisu jako Użytkownik bez konta Użytkownika;
usunięcia konta przez Użytkownika — w przypadku Usługi polegającej na założeniu i utrzymaniu konta Użytkownika;
braku akceptacji nowego Regulaminu.
Ponadto Umowa wygasa w przypadku śmierci Strony, ustania jej bytu prawnego, zakończenia likwidacji, postępowania upadłościowego lub restrukturyzacyjnego, jak również w przypadku przekształceń podmiotowych.
§15. Rozwiązanie Umowy
Usługodawca może wypowiedzieć Umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia, w przypadku:
cofnięcia, ograniczenia, wygaśnięcia, zmiany uprawnień lub warunków prowadzenia działalności przez Usługodawcę;
niezawinionej przez Usługodawcę utraty możliwości technicznych, pozwalających wykonywać Umowę na dotychczasowym poziomie;
zmiany charakteru działalności prowadzonej przez Usługodawcę.
Usługodawca może rozwiązać Umowę w trybie natychmiastowym, w całości lub w części, gdy Użytkownik:
narusza postanowienia niniejszego Regulaminu;
korzysta z Serwisu niezgodnie z przeznaczeniem;
W przypadku rozwiązania Umowy z winy Użytkownika przez Usługodawcy Użytkownikowi nie przysługują roszczenia odszkodowawcze wobec Usługodawcy.
W przypadku wygaśnięcia lub rozwiązania Umowy Usługodawca jest uprawniony do usunięcia konta Użytkownika, loginów, haseł oraz danych i informacji.
§16.Postępowanie reklamacyjne
W przypadku stwierdzenia przez Użytkownika, że Umowa nie jest wykonywana zgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu, Użytkownik może złożyć reklamację.
Reklamację można złożyć:
poprzez wysłanie reklamacji na adres elektroniczny kontakt@premiumserwer.pl
poprzez wysłanie reklamacji na piśmie, listem poleconym — na adres siedziby Usługodawcy.
Reklamacja powinna zawierać:
imię i nazwisko Użytkownika;
dane kontaktowe;
szczegółowy opis, na czym polegała niezgodność wykonania Umowy z Regulaminem.
Po otrzymaniu reklamacji Usługodawca niezwłocznie potwierdza jej otrzymanie — drogą elektroniczną, na podany adres elektroniczny.
Reklamacje są rozpatrywane w terminie 14 dni od dnia złożenia reklamacji.
§17. Prawa autorskie i licencja
Serwis oraz wszystkie materiały dostępne w Serwisie, w tym kod źródłowy, szata graficzna, logo etc., mogą stanowić utwory w rozumieniu przepisu art. 1 ust. 1 pr. aut. oraz art. 74 ust. 1 pr. aut., a także przedmioty własności przemysłowej w rozumieniu właściwych przepisów ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. — Prawo własności przemysłowej (t. j. Dz. U. 2017 poz. 776, z późn. zm.) — i podlegać ochronie. Użytkownik zobowiązuje się do poszanowania praw własności intelektualnej przysługujących Usługodawcy przez cały okres trwania Umowy oraz po jej zakończeniu — pod rygorem odpowiedzialności odszkodowawczej przewidzianej w odpowiednich przepisach prawa.
Na podstawie niniejszego Regulaminu Usługodawca udziela Użytkownikowi licencji niewyłącznej na korzystanie z przedmiotów własności intelektualnej, o których mowa w ust. 1, w zakresie koniecznym do korzystania z Usług.
Licencja, o której mowa w ust. 2, jest udzielana na czas świadczenia Usług.
Użytkownik nie może udzielać dalszych licencji (sublicencji) na rzecz osób trzecich.
Z uwzględnieniem przepisów o dozwolonym użytku bezwzględnie zabrania się Użytkownikowi bez zgody Usługodawcy:
trwałego lub czasowego zwielokrotniania (reprodukcji) przedmiotów własności intelektualnej, o których mowa w ust. 1, w całości lub w części jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie;
wprowadzania jakichkolwiek poprawek, modyfikacji źródeł i zmian w strukturze przedmiotów własności intelektualnej, o których mowa w ust. 1;
stosowania przedmiotów własności intelektualnej, o których mowa w ust. 1, i ich części, fragmentów lub wersji w innym oprogramowaniu;
tworzenia oprogramowania podobnego do Serwisu, które mogłoby stanowić opracowania Serwisu;
odtwarzania, dekompilowania i wszelkich innych czynności, które będą prowadzić do pozyskania kodu źródłowego z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa;
odsprzedawania, rozpowszechniania, użyczania, dzierżawienia, najmowania, oddawania płatnie i nieodpłatnie osobom trzecim przedmiotów własności intelektualnej, o których mowa w ust. 1, ich kopii, wszelkich modyfikacji oraz dokumentacji;
dokonywania jakichkolwiek czynności rozporządzających prawami do przedmiotów własności intelektualnej, o których mowa w ust. 1, na rzecz osób trzecich.
Udzielenie licencji nastąpi w momencie uzyskania przez Użytkownika dostępu do Usług. Licencja wygasa wraz z zakończeniem świadczenia Usług, niezależnie od trybu, w jakim to nastąpi.
Użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania praw własności intelektualnej osób trzecich, w szczególności zewnętrznych dostawców.
§18. Przetwarzanie danych osobowych
Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych Użytkowników zostały przedstawione w odrębnym dokumencie dostępnym pod adresem https://premiumserwer.pl/polityka_prywatnosci.
Użytkownik, wykorzystując jakiekolwiek dane osobowe należące do osób trzecich na potrzeby Umowy, jest zobowiązany zapewnić, aby użycie tych danych następowało zgodnie z prawem, a w szczególności, by podmioty, do których te dane należą, zostały należycie poinformowane o ich wykorzystywaniu.
Jeżeli Użytkownik korzysta z danych osobowych należących do osób trzecich, Usługodawca ma prawo przyjąć, że użycie tych danych osobowych następuje zgodnie z prawem.
W przypadku, gdy Użytkownik bezprawnie korzysta z danych osobowych należących do osób trzecich, i z tego powodu Usługodawca poniesie jakąkolwiek odpowiedzialność (cywilną, administracyjną), Użytkownik może zostać zobowiązany do naprawienia Usługodawcy szkody tym wywołanej — na zasadach ogólnych prawa cywilnego.
§19. Kontakt z Usługodawcą
Kontakt z Usługodawcą jest możliwy w następujący sposób:
pocztą elektroniczną: kontakt@premiumserwer.pl;
pocztą zwykłą: Cocon S.A., ul. Dworcowa 10A, 46- 300 Olesno.
W przypadku nieodebrania listu poleconego, skierowanego do Strony, wysłana do niej korespondencja uznana zostanie za skutecznie doręczoną w ostatnim dniu, w którym odebranie przesyłki było możliwe.
§20.Postanowienia końcowe
Usługodawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie. Każdy dokument oznaczony jest datą, od której obowiązują jego postanowienia.
Regulaminy są publikowane w Serwisie.
Prawem właściwym dla umowy jest prawo polskie. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie znajdują zastosowanie właściwe przepisy prawa.
Użyte w Regulaminie nagłówki jednostek redakcyjnych (paragrafów) mają charakter informacyjny dla wygody Stron i nie wpływają na interpretację Umowy.
Jeżeli jakiekolwiek postanowienie Regulaminu w całości lub części zostanie uznane za nieważne, bezskuteczne lub niemożliwe do wyegzekwowania, nie wpłynie to na ważność, skuteczność lub możliwość wyegzekwowania pozostałych postanowień Regulaminu. Strony niniejszym zgadzają się zastąpić takie postanowienie właściwym przepisem prawa.
W przypadku jakichkolwiek sporów wynikłych pomiędzy Stronami odnośnie zawarcia, interpretacji, wykonania i skutków prawnych Umowy Strony w dobrej wierze podejmą negocjacje w celu polubownego rozstrzygnięcia sporu. W razie braku rozwiązania sporu na drodze polubownej Strony oddadzą spór pod rozstrzygnięcie sądowi powszechnemu właściwemu dla siedziby Usługodawcy.